Testování kvality produktů SANITY SWISS

Vícestupňová kontrola kvality sprchových vaniček

I zdánlivě jednoduchý produkt jako je sprchová vanička z litého mramoru prochází několika stupni prověření kvality. Nejedná se pouze o vizuální kontrolu provedení , ale také všech mechanických vlastností produktu - ostatně přesvědčte se...

Prasklina na povrchu vaničkyKvalita na první pohled

U každé sprchové vaničky SANITY SWISS můžete již na první pohled zjistit, že prošla pečlivým kontrolním mechanismem. Je to prosté a jednoduché, stačí si produkt prohlédnout a zjistíte, že kontrola eliminovala výskyt možných nedostatků.

 • nejsou tolerovány žádné praskliny, pukliny ani propadlé místa
 • není zjevná deformace ochranné vrstvy GELCOAT v podobě efektu pomerančové kůry
 • na povrchu nejsou žádné nerovnosti
 • není přípustné zásadní znečištění vaničky (velmi mírné až mikroskopické nečistoty jsou výjimečně tolerovány)

Součástí kontroly je také eliminace těchto výskytů:

 • škrábance a vrypy
 • známky po opravách na pohledových stranách
 • rozdíly v barevnosti nebo dokonce vícebarevný povrch


Fyzické vlastnosti sprchových vaniček

 • Kontrola fyzických vlastností každé vaničky musí splňovat následující kritéria:při testu rovinatosti povrchu je povolená maximální odchylka 2 ‰ na diagonální délce
 • při testu tvrdosti povrchu (jedná se především o pohledovou stranu s povrchovou úpravou GELCOAT) nesmí naměřené hodnoty dle stupnice Barcol přesáhnout 45 jednotek
 • tloušťka vrstvy GELCOAT je v rozmezí 0,4 - 0,8 mm
 • vaničky jsou odolné proti zvýšenému znečištění (tzn. běžné nečistoty, s výjimkou vysoce agresivních chemických látek, se neabsorbují do materiálu provrchové úpravy a zásadně nepoškodí jeho vlastnosti)
Při testu odolnosti proti nárazu každý výrobek splňuje zásadní podmínku, kterou je absolutní odolnost proti nárazům tupých předmětů bez známek povrchového poškození (praskliny, pukliny, ...).testování odolnosti nárazu

Uvedený test se provádí opakovaným spouštěním ocelové kuličky o průměru 30 mm a váze 150 g z výšky 1 metru na plochu vaničky ve vzdálenosti 200 mm (každých 200 mm po celé ploše vaničky se spouští kulička, test se provádí opakovaně v intervalech 900 nárazů za hodinu).

Tepelná odolnost - teplotní rozdílyTepelná odolnost - teplotní rozdíly

Na tepelnou odolnost, resp. odolnost proti náhlým změnám teplot u sprchových vaniček dbáme nejvíce.
Při testech se povrch vaniček střídavě polévá studenou vodou (teplota okolo 4 stupňů Celsia) a poté okamžitě horkou vodou (při teplotách nad 70 stupňů Celsia). Díky těmto extrémům, kterých při běžném používání téměř nikdy vaničku nevystavujete, Vám dokážeme zaručit, že kvalita produktů SANITY SWISS je skutečně na vysoké úrovni. Nic neponecháváme náhodě a vše pečlivě prověřujeme. Synergie značky se skutečnou užitnou hodnotou je pro nás klíčová, stejně jako pro vás investice do kvality kterou nabízíme.


Nosnost sprchové vaničky SANITY SWISStest nosnosti

Z hlediska zatížení sprchové vaničky je na testované vaničky vloženo závaží o hmotnosti 200 kg (o průměru cca. 30 cm z důvodu testu nosnosti - průhybu a odolnosti - materiálu) a také komplexnímu zatížení celé plochy vaničky vahou až 400 kg.
Testy zatížení se provádí zejména k prověření kvality instalovaných podpěr - kovových nohou - ve spojení s kvalitou užívaného kompozitního materiálu.